Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Druhy masáží

Existuje nepřeberná řada různých masáží a masážních technik. Druhy masáží a používané techniky se díky osobnímu přístupu masérů navzájem prolínají. Pro usnadnění orientace jsme pro vás připravili výběr těch nejzákladnějších v abecedním pořadí.

Ájurvédská masážÁjurvédská masáž obnovuje životní sílu, dodává tělu novou energii a v organismu startuje proces k odstraňován toxinů a dalších škodlivých látek. Ájurvéda pochází z Indie a poskytuje kompletní nauku o tom, jak prožít dlouhý a zdravý život.

Anticelulitidní masážAnticelulitidní masáž je druh ošetření těla, který podporuje vylučování toxinů a tukových uzlíků, které se hromadí v určitých oblastech těla, masáží dochází ke zvýšení průtoku krve, dodává více kyslíku do našich buněk, obnovuje tkáně, stimulují krevní oběh a lymfatický systém. Anticelulitidní masáž je výhodná v mnoha ohledech, ale výrazně zlepšuje vzhled a zdraví naší pokožky.

Antimigrenozni masážDůkazy o tom, že antimigrenozní masáž je účinná terapie, byly nalezeny již ve středověkých kulturách, jakými jsou Egypt, Indie, Čína, Japonsko a arabské země. Věděli, že antimigrenozní masáž může blokovat signály bolesti do mozku a tím zabrání migréně. Masáž může zahrnovat hlazení, tření, hnětení či tlakování, to vše může pomoci od bolesti hlavy.

Aromaterapeutická masáž Aromaterapeutická masáž celého těla provedena kvalifikovaným a zkušeným terapeutem je vrcholem aromaterapie. Mocná kombinace hojivého doteku, jemného pohlazení, v případě namožených svalů hlubší masáže a dodání energie je ve spojení s léčebnou silou esenciálních olejů nepřekonatelným prožitkem. Aromaterapeutická masáž má mnoho výhod, a to jak fyzických a emocionálních, tak i spirituálních a energetických.

Breussova masážBreussova masáž je citlivá, energická ruční masáž zad, která může vyřešit emocionální, energetické a tělesné blokády. Breussovou masáží lze řídí regeneraci meziobratlových plotének a je klíčem k řešení mnoha problémů pohybového aparátu, zejména v sakrální oblasti. Díky třezalkovému oleji, který se vtírá mezi obratle, se tělo uklidní a je dosaženo regenerace. Tuto masáž lze použít po ošetření Dornovou metodou.

Čínská masáž Čínská masáž neboli TuiNa je založena na orientálním přístupu k tělu a zdraví. Je to kompletní holistický přístup, který bere v potaz nejenom jednotlivce, ale také interakci mezi ním a prostředím. Všechny prvky jsou důležité pro diagnózu. Čínská masáž stimuluje imunitní systém a zvyšuje pevnost a odolnost organismu. Výhody čínské masáže jsou nejen fyzické, ale také dokáže odstranit z těla nahromaděný stres a napětí.

Stránky