Masáž kojenců a batolat

Proč se chodí na masáž batolat a kojenců? Co všechno musí splňovat masér či masérka, aby tuto masáž provedli správně? Je lepší navštěvovat malé salony, nebo snad jsou nějaká zařízení v nemocnicích či rehabilitačních centrech? Maminky či tatínkové, podělte se o své zkušenosti.
Ahoj lidi. Máme doma půlroční miminko, se kterým chodíme na plavání. Tam mi jedna maminka říkala, že chodí na masáž kojenců. Mluvila v o ni superlativech, ale je to jen jeden názor. Máte ještě někdo zlušenost s touto masáží?
Ahoj Lenko, mám dvouleté batole a na masáž kojenců jsem chodila. Ale brala jsem to spíše jako ukázku a jakési školení. Určitě je nejlepší když dítě masíruje matka. Nyní masíruji sama.
Ahoj maminky. Čekám miminko a chtěla jsem s ním chodit na masáže. Ovšem zarazila mě odpověď Martiny. Myslela jsem si, že si miminko masíruje maminka sama a masérka jen předvádí a radí. Víte měkterá, jak to tedy chodí??? Díky.
Ahoj, chodila jsem do kurzu jehož součástí byly i masáže kojenců. Bylo fajn se to tam naučit, ale njlépe se mimčo masíruje doma v klidu, večer po koupání :-) Takže nejlépe zajít na nějaké dvě tři lekce ať víte jak na to, a pak si to užívat s miminkem doma... je to pro vás i pro něho intimní záležitost, musí se cítit bezpečně a uvolněně....
Jsem profesionální masérka a všeobecná sestra pracující na dětském oddělení. Já kromě klasické baby masáže dělám i motýlí masáž - vhodnou už v době těhotenství ) na mamince) a pokračují po narození ( už na miminku). Tato masáž je vhodná i pro nedonošená miminka, miminka s komplikovaným porodem, miminka která neprospívají nebo neuznávají čas na spinkání. první cca 3 - 5 masáží provádí masérka, po té pokračují rodiče či jiní dospěláci. masážní studio adamov
Já sama mám zkušenost se svými dětmi a nyní jsem lektorkou kurzů masáží dětí a kojenců. Myslím si, že je ideální když si maminka s děťátkem, případně již v těhotenství dojde na kurz, který je většinou 3 lekce v rozsahu cca dvou hodin. Naučí se tak techniku, kterou může dál využívat. Já maminkám ukazuji masáž na modelu (panence atd. ...) a maminka si zkouší na svém děťátku, případně může také využít panenku, pokud ještě mimi nemá nebo miminko nechce. http://www.masaze-semily.cz/kurzy-masazi-miminek-a-deti/ ... Doporučuji hledat kvalifikované lektorky podle místa bydliště viz.
kontatky na lektorky/y dle míst působení http://www.vedomerodicovstvi.cz/wp-content/uploads/2013/03/lektori-na-web-mesto.pdf

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka spočívá v otestování, zda jste návštěvníkem nikoli robotem. Zabraňuje automatickému podávání spamu.