Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Bolest zad

Bolest zad je jednou z nejčastějších zdravotních obtíží součastné populace. Patří mezi tzv. civilizační choroby a setkalo se s ní až 80% lidí alespoň jednou v životě. Bolest zad většinou způsobuje špatné držení těla, špatný stav vzpřimovačů páteře, sedavé zaměstnání, těžká práce – zvedání břemen, jednostranná zátěž, nedostatečná nebo přílišná aktivita, prochladnutí, stres, obezita, degenerativní změny na páteři a úrazy a další druhotné příčiny ( např. onemocnění vnitřních orgánů, špatný stav chodidel nebo těhotenství). Masáží proti bolesti zadV důsledku těchto příčin mohou být bolesti zad buď akutní nebo chronické. Akutní bolest je většinou způsobena přetažením svalů, je intenzivní a omezuje v pohybu. Akutní bolest zad může vzniknout i vyhřeznutím ploténky. U chronických bolestí zad je hlavní příčinou nesprávné držení těla, při nichž dochází k ochabování svalů kolem páteře. Následkem tohoto je snížená hybnost páteře v určitém směru, špatná citlivost či brnění končetin a v neposlední řadě se přidávají silné až migreózní bolesti hlavy. Nesmíme zapomenout, že chronické bolesti jsou také způsobeny degenerativními změnami páteře (skolióza, výrůstky…).

Většina lidí při bolesti sáhne po analgetikách. Není se čemu divit, jestliže jsou bolesti silné a nedají se vydržet. Ovšem z dlouhodobého hlediska může nadužívání analgetik být pro člověka škodlivé. Je nezbytné navštívit lékaře, který určí léčbu.

Chybné držení těla způsobuje bolesti zad.Jak ale bolesti zad předcházet? Je více než jasné, že ne vždy se dá vyhnout všem příčinám, které bolest způsobují. Ale je vhodné zamyslet se nad svým životním stylem a začít dělat něco pro své tělo. Začít sportovat změnit stravovací návyky, ale také je vhodné a velmi účinné zajít na masáž. Je hodně masáží, které jsou na bolest zad, regeneraci , uvolnění a odpočinek vhodné ( rehabilitační masáž, masáž shiatsu, klasická masáž, holistická masáž, breussova masáž, reflexní masáž, masáž horkými kameny, dornova metoda, čínská masáž, aromaterapeutická masáž, thajská masáž…). Každý terapeut nebo masér vám poradí, která z masáží je pro vás vhodná, vybere vám správnou techniku, délku i intenzitu masáže a vy se budete cítit lépe a plni síly.