Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Bolest hlavy od krční páteře

Bolest hlavy způsobují nemoci, infekční choroby, oslabení očních nervů a celá řada dalších příčin. My se budeme zabývat bolestmi hlavy od krční páteře, které lze zmírnit, nebo úplně odstranit masáží.

"Bolest hlavy od krční páteře lze často zmírnit masáží."

Bolest hlavy od krční páteřeBolest hlavy od krční páteře zaviňuje nejen ztuhlost svalů ramen a šíje, ale i chybné držení páteře. Takováto bolest hlavy většinou souvisí s moderním životním stylem (sklánění se nad monitorem počítače, hrbení se v křesle u televize, sedavé zaměstnání za kancelářským stolem, špatná poloha krční páteře ve spánku, špatné držení těla při chůzi, jednostranná fyzická aktivita…). Pokud tato bolest hlavy není zastavena včas, může dojít tak daleko, že se začne přesouvat i do dalších částí těla (do ramen, rukou, k lopatkám, do obličeje..). 

A jak zastavit, nebo úplně odstranit bolest z těchto příčin? Velice jednoduché, ale zároveň krátkozraké je sáhnout po krabičce s léky. Bolest sice přestane, ale později se většinou opět vrací. Lepší metodou pro odstranění bolesti hlavy od krční páteře je masáž, která uvolní napětí svalů i duše, dopřeje vám relaxaci, prokrví pokožku a vy se budete cítit lépe. Existuje spousta masážních technik které od této bolesti pomáhají.

"Pravidelné cvičení nebo masáž je lepší než krabička s léky."

Mezi doporučované masáže patří indická masáž hlavy, aromaterapeutická masáž, čínská masáž, masáž horkými kameny, reflexní masáž, thajská masáž, rehabilitační masáž, masáž shiatsu, medová masáž, klasická masáž, holistická masáž a antimigreozní masáž. Tyto masáže jsou velice příjemné, působí na lymfatický, žilní a cévní systém, uvolňují svalstvo, zlepšují pružnost kloubů a příjemně ulevují od stresu. Může se zdát, že je technik mnoho a některé s hlavou ani nesouvisí, ale nesmíme zapomenout, že hlava je součástí celku, který se nazývá tělo.

Správně vyškolený terapeut či masér, po osobním rozhovoru, dokáže určit, která z masážních technik je nejvhodnější a pro daný problém nejúčinnější.

Další bolest hlavy, která sužuje zejména ženy se nazývá migréna. Migréna je záchvatovité onemocnění mozku nejasného původu. Záchvat migrény zasahuje celý organismus. Postihuje 15-20 % žen a 6 % mužů. Projevuje se bolestmi na jedné straně hlavy a extremní citlivostí na světlo. K tomu přistupují závratě, cukání víček a nevolnost. Jako její příčina přicházejí v úvahu kromě psychických faktorů, hormonálních změn, také nesnášení některých potravin, zpravidla čokolády, ořechů či konzerv.

"Migréna je záchvatové onemocnění mozku a masáž může rovněž pomoci."

Ačkoliv je migréna záchvatové onemocnění mozku, může tuto bolest zmírnit antimigrenozní masáž. Antimigrenozní masáž je také určena pro každého s bolestmi krční páteře a hlavy. Je to speciální masáž krku a obličeje. Působí na lymfatický, žilní a cévní systém, uvolňuje šíjové a mimické svalstvo a směřuje k tomu, aby akutní bolest hlavy ustala v co nejkratším čase. To, pro koho je tato masáž vhodná by měl rozeznat masér, který se touto masážní technikou zabývá.