Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Akné a léčba

Prevence proti vzniku AkneLéčba akné se provádí několika způsoby. Použitím laseru, použitím různých přípravků na omezení tvorby mazu, změnou jídelníčku. Akné se dá částečně, nebo úplně odstranit použitím aromaterapeutické masáže nebo jacketové masáže. Každá z těchto metod má svůj účinek, ale člověk postižený akné by se měl o závažnosti a následné léčbě poradit se svým lékařem.

Akné (Acne vulgarit), se zvláště často objevuje v pubertě. Akné patří mezi onemocnění mazové žlázy. V obličeji, ale i na prsou, ramenou a zádech se ucpou vývody mazové žlázy, což vyvolá záněty. Při lehké formě akné nejprve vystoupí malé zarudlé až namodralé uzliny, potom černé uhry, z nichž se nakonec vyvinou hnisavé pupínky. Stagnace sekretu mazových žláz má za následek jejich poškození a vznik hlubokého zánětu, po kterém zůstávají jizvy.

"Chybná strava a psychické zatížení podporují vznik akné."

Příčinou onemocnění bývá hormonální změna, která se objevuje v pubertě, ale i během menstruace. Jako další příčina se uvádí dědičnost. Vznik akné podporuje chybná strava, alergická reakce na kosmetiku nebo na medikamenty, ale i duševní problémy, zejména psychické zatížení a vnitřní konflikty.Vznik Akne