Masáž dítěte při kolice

Dětská masáž je úžasný způsob sblížení s vaším děťátkem. Pokud maminky chodí na masáž během těhotenství, dítě rozpozná jemný rytmus pohybů. Pokud ne, masáž miminka skvěle podpoří jeho start do života. Dětem dotek prospívá. Masáž stimuluje jejich reakce a podporuje přirozené spojení s rodičem.

"Masáž a dotek dětem prospívá."

Masáž dítěte při koliceMěli bychom se zmínit, že masáž dítěte může být velice prospěšná při kolice.

Jedním ze způsobů, jak kolice zabránit je něžná útěcha vašeho doteku kroužením na zádech dítěte. S dítětem ve vzpřímené poloze, která mu usnadňuje zbavit se všech plynů. Dělejte široké, příjemné kruhy na jejich zádech. Kruhy by měly být prováděny celou dlaní proti směru hodinových ručiček. Masáž uleví bříšku a pouhé teplo vaší ruky děťátko ukonejší.

Další metodou je jemné ohýbání nožiček v koleni a pomalé přitahování stehýnek k hrudníku. Dbejte, abyste nožičky miminka příliš nenapínaly a netlačili na ně. Tento pohyb opakujte oběma nožičkama několikrát a přestaňte hned, jakmile pocítíte nějaký odpor miminka.

"Efloráž je jemná masáž s pomocí oleje."

Nesmíme zapomenout na efloráž (jemná masáž s pomocí oleje) nožiček. Natřete si prsty trochou oleje a jemně přejíždějte po nožičkách vzhůru od kotníků ke stehům.Masáž dítěte při kolice Nevyvíjejte tlak na kolena. Tato masáž je skvělá pro prokrvení a může pomoci ulevit od nepříjemné koliky. Zachovávejte konejšivý rytmus a postupujte směrem k bříšku, poté lehce třete po nohou dolů.

Jako poslední zmíníme efloráž na bříšku. Opět si natřete prsty olejem a konečky prstů jemně masírujte bříško miminka. Sledujte směr tlustého střeva a kružte uklidňujícími tahy po směru hodinových ručiček. Nejlépe je toto provádět pravidelně, což pomáhá udržovat bříško uvolněné.